Mačva blistala u komšijskom prijateljskom susretu!
Pripremna utakmica koju su prvotimci FK "Mačva" danas odigrali sa ekipom Loznice u Etno selu "Stanišići" gde se inače nalaze na desetodnevnim pripremama završena je ubedljivom pobedom Šapčana od 5:0 (2:0).

Golove su postigli Bojan Matić u 20. minutu, Mladen Lazarević u 35. Ivan Obrovac u 55. Nemanja Lekanić u 65. i Branislav Marković u 80. minutu utakmice.

Šef Stručnog štaba FK "Mačva", Dragan Aničić kaže da je cela ekipa pokazala odličnu igru.

"Pored pet golova, viđene su i dve prečke i dve stative, kao i mnoštvo šansi. Loznica za 90. minuta nije uputila nijedan šut u okvir gola. Posebno je bio sjajan gol Lazarevića iz slobodnog udarca sa 20 metara. Utakmicu generalno karakteriše dobra, agresivna i brza igra u visokom ritmu svih 90 minuta", navodi Aničić.

Naredne kontrolne utakmice u okviru pripremnog perioda za nastavak prvenstva u Prvoj ligi Srbije, zakazane su 11. februara sa ekipom Inđije, 15. februara sa Drinom iz Zvornika i 18. februara sa ekipom Radnika iz Bijeljine. Po povratku u Šabac, prvotimci će odigrati još jednu kontrolnu utakmicu 25. februara u Dobanovcima.