Mačva pobedila i rumunskog prvoligaša "Gaz Metan"
U trećoj prijateljskoj utakmici, šabački superligaši, fudbaleri Mačve zabeležili su novu pobedu. Ekipa rumunskog prvoligaša, fudbalskog kluba "Gaz Metan" savladana je rezultatom 1:0 (0:0). Strelac jedinog gola na utakmici bio je Mladen Lazarević sa 11 metara u 65. minutu.

Pored postignutog gola Lazarevića, odlične šanse u prvom poluvremenu imali su Miodrag Gemović, Bojan Matić i Jordan Jovanović, a u drugom poluvremenu Matić i Predrag Jeremić.

Šef Stručnog štaba, Dragan Aničić kaže da su momci i u današnjoj utakmici bili čvrsti i agresivni.

"Zaokružili smo boravak na Zlatiboru sa trećom pobedom protiv ekipe koja igra značajnu ulogu u rumunskoj Prvoj ligi. I danas smo pokazali sve ono što nas je odlikovalo od početka pripremnog perioda. Rekao sam ranije da želim da moja ekipa izgleda kao jedan dobar "heavy metal band" i takvi smo i bili čvrsti, agresivni i disciplinovani", kaže zadovoljno Aničić.

Šapčani se sa priprema u Šabac vraćaju u petak, a treninzi se nastavljuju sve do starta superligaške sezone. U prvom kolu u subotu, 22. jula, fudbaleri Mačve gostuju ekipi Partizana.